Duyuruların ve Haberlerin Tümünü Görüntüle

Hakkımızda


Kuruluş

Merkezimiz dönemin Dil ve İnkılâp Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat DİNÇMEN’in İngilizce Hazırlık sınıfı öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik ihtiyaçlarını karşılayacak ve onlara destek verecek bir merkezin gerekliliği ön görüsü ve Nuran BAYKAL’ın görevlendirilmesiyle Haziran 1993’te kurulmuştur.

Şuanda Maçka Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Ayazağa Yerleşkesi Bilgi İşlem Merkezi binalarında 2 psikolojik danışman ve 4 psikolog ile hizmetlerini sürdürmektedir. İTÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı bünyesinde Rektörlüğe bağlı bir hizmet birimi olan merkezimiz, rutin işleyişinin dışında seminerler, sempozyumlar, hizmet içi eğitim çalışmaları da düzenlemekte, çalışanlarımız başta üniversitemiz bünyesinde olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların ilgili komisyonlarında, danışma kurullarında görev almaktadırlar.

Farklı üniversitelerin mezuniyet aşamasına gelmiş ya da mezun olmuş PDR ve Psikoloji öğrencilerine staj imkanı sağlayan merkezimiz, ulusal anlamda, yurt dışından yabancı uyruklu stajyer öğrenci alan ilk ve tek merkezdir.